Commons:Tételezz fel jóindulatot!

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:Assume good faith and the translation is 85% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Assume good faith and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.
Shortcuts

Ha lehetséges, minden esetben tételezz fel jóindulatot, és segíts a szerkesztőknek a vitás esetek megoldásában.

Jóindulat az újoncokkal szemben

Különösen fontos, hogy légy türelmes az új szerkesztőkkel szemben, akik ugyan még nem ismerik a Commons szokásait és szabályait, de később hasznos közreműködőkké fognak válni.

Az új felhasználók azt hihetik, hogy jót cselekszenek, azonban inkább ártanak a projektnek; azonban ezek a tevékenységek nem vandalizmusok, hanem tudatlanságból akadnak. A Commons különlegességeinek megismerése után ezen szerkesztők sokkal otthonosabban fognak mozogni.

Jóindulat és szerzői jogok

A szerzőijog-sértésekkel szemben tételezd fel, hogy a szerkesztő az irányelvekkel és törvényekkel összhangban kívánt feltölteni, azonban ez nem jelenti azt, hogy a művelet meg is felelt azoknak. A szerkesztőknek mindent meg kell tenniük, hogy minél részletesebb leírást adjanak a feltöltött állományokról; a hiányos dokumentációjú fájlokat törölhetjük. A jóindulat ebben az esetben azt jelenti, hogy probléma esetén értesíted a feltöltőt, és segítesz neki a praktikák elsajátításában.

Jóindulat és nyelvek

A Wikimédia Commons egy nemzetközi és többnyelvű projekt, így az egyes felhasználók különböző nyelveken kommunikálnak. Második nyelv használatakor a szerkesztők esetleg nem a kívánt hangnemet ütik meg, így vedd figyelembe, hogy a nyelvi akadályok félreértésekhez vezethetnek. Az anyanyelvüket használók általában udvariassági szempontból teszik ezt.

Notes

Külső hivatkozások

  • Más Wikimédia-projektek hasonló útmutatói az oldalsávból érhetőek el.